Субота, 27.04.2024, 11:12
Вітаю Вас Гість

Сайт Колеснік Т.І.

Меню сайту
Робочі матеріали
Розробки уроків
Статистика

RSS — це родина XML-форматів, що використовується для публікації та постачання інформації, що часто змінюється, наприклад нових записів в блозі, заголовків новин, анонсів статей, зображень, аудіо і відео матеріалів (в стандартизованому форматі). Документ в стандарті RSS (який також інколи називають «стрічкою», «веб-стрічкою» або «каналом») складається з повного або часткового тексту і метаданих (дата і авторство).
За висловлюванням популярного блогера Даррена Ровза (англ. Darren Rowse), RSS - це технологія, яку використовують мільйони користувачів Інтернет з усього світу щоб отримувати поновлення на своїх улюблених веб сторінках Абревіатура RSS є назвою для декількох форматів, які базуються на XML. Існують наступні стандарти:
Really Simple Syndication (RSS 2.0)
Rich Site Summary (RSS 0.91, RSS 1.0)
RDF Site Summary (RSS 0.9 та 1.0).
[ред.]Плутанина між Web стрічками і RSS
Термін «RSS» (Really Simple Syndication) часто використовується, як загальна назва усіх веб-стрічок, включаючи ті, що мають формат відмінний від RSS (наприклад для стрічок в форматі Atom).

Історія формату

Розробка того, що згодом стало відомо як RSS, почалася ще в 1997 році. Першу популярність ця технологія одержала, коли компанія Netscape використала її для наповнення каналів свого порталу Netcenter. Незабаром ця технологія вже використовувалася для трансляції контенту на багатьох сайтах новин — в тому числі таких, як BBC, CNET, CNN, Disney, Forbes, Wired, Red Herring, Slashdot, ZDNet і багатьох інших. Першою відкритою офіційною версією RSS стала версія 0.90. Формат був заснований на RDF (Resource Description Framework — стандарт схеми опису джерел) і багатьом здався занадто складним, і тоді Netscape представила його спрощену версію — 0.91. У 2000 році відбувся поділ формату:
група розробників зі списку розсилки «RSS-DEV» запропонувала формат RSS 1.0, який був базований на стандартах XML і RDF організації W3C. Розширення формату пропонувалося робити через модулі розширень, описувані у своїх просторах імен. Оскільки проект використовує вже існуючі стандарти, розглядається його використання в рамках технології Semantic Web.
Дейв Вайнер, що працює в компанії «UserLand Software», опублікував специфікацію RSS 0.92, яка є розвитком версії 0.91 і орієнтується на тих користувачів, яким RDF-опис здався занадто складним. Вайнер зміг популяризувати свою розробку серед багатьох видань (у тому числі «The New York Times») і придумав свою розшифровку абревіатури — Really Simple Syndication (дуже просте отримання інформації). Подальшим розвитком цієї гілки став формат RSS 2.0, який теж підтримує розширення за допомогою модулів, що лежать у своїх просторах імен.
У червні 2006 року з'явився конкурент RSS — формат Atom.
5 січня 2006 року з сайту my.netscape.com був видалений файл RSS-0.91.dtd, посилання на який були розміщені у великій кількості трансляцій формату RSS версії 0.91. Ця подія призвело до збою деяких онлайнових і офлайнових агрегаторів

Використання

Як правило за допомогою RSS 2.0 дається короткий опис нової інформації, що з'явилася на сайті, і посилання на її повну версію.
Багато сучасних браузерів, поштових клієнтів і програм миттєвого обміну повідомленнями вміють працювати з RSS-стрічками. Крім того, існують спеціалізовані програми (RSS-агрегатори), що збирають і обробляють інформацію RSS-каналів. Також дуже популярні веб-агрегатори, що являють собою сайти для збирання та відображення RSS-каналів.

Переваги використання

Стрічки RSS дозволяють швидко ознайомитися зі змінами змісту сайту, безпосередньо не заходячи на нього браузером. Стандартизація RSS дозволяє використання одного агрегатора для підписки на безліч стрічок різних сайтів.
Для розповсюджувача інформації використання формату RSS дозволяє моментально розповсюджувати новини серед тих, хто підписався на стрічку RSS, без анонсів електронною поштою або в інший спосіб.
Провідні українські сайти підключилися до цієї тенденції, і все більше з них також стали надавати доступ до останніх новин у вигляді стрічок RSS.

Практично

Іноді на найочевидніші речі дуже важко знайти відповідь. Першою проблемою стало визначення власного каналу розсилки. Добре, що на mywordpress.ru/support мені роз'яснили, що до чого. Отже маємо наступні варіанти (все для WP зрозуміло):
http://freeblogger.ru/wp-rss.php
http://freeblogger.ru/wp-rss2.php
http://freeblogger.ru/wp-atom.php

Отожо замінюємо freeblogger.ru на адресу свого сайта.ОК, з цим розібралися. Тепер йдемо на http://www.feedburner.com/fb/a/home

Реєструємося і вводимо адресу RSS каналу на головній сторінці. Кількома next, в наступному віконці прописуємо назву Тидала-http://feeds.feedburner.com/freeblogger

Активуємо фід. Знову тиснемо далі (не читаючи, що написано:)).

Проставляємо два прапорці (крім PRO), знову вперед, з представлених варіантів вибираємо WordPress Publish a chicklet to display your FeedBurner feed »

Тут за ідеєю, має з'явитися інструкція англійською. Якщо коротко (буде настрій переведу поностью і викладу скріни), то:
Переходимо на вкладку Publicize
Вибираємо форму кнопки
Копіюємо отриманий код
Заходимо в адмінку WP-Зовнішній вигляд-віджети
Додаємо віджет Текст 1, редагуємо його, вставляємо отриманий код
Зберігаємо зміни

Пошук
Вхід на сайт
Практичні роботи
Батькам
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Зараз на сайті